image image image image image
Stylová selská kuchyně s autentickou pecí Obytná kuchyň je vybavena nádobím s krásnými hrníčky a televizí. Na peci je možné odpočívat a nahřívat se. Stravování je možné v restauraci pár kroků od chalupy, snídaně možné dohodnout s paní Mílou.
Hrusice, starobylá vesnička ve středních Čechách Hrusice jsou neodmyslitelně spojeny s dílem malíře a spisovatele Josefa Lady, který se zde narodil a prožil část života.
Nabízíme krásné ubytování přímo v centru Hrusic Starobylá ,zcela autentická chalupa s popisným číslem 1 přímo na náměstí ,nabízí komfortní bydlení s atmosférou Ladových obrázků.
Tři krásné, stylové ložnice se čtyřmi lůžky V prvním pokoji je ještě možné využít přistýlku. V horním patře je také WC s umyvadlem a sprchovým koutem. Ve spodním patře další ,kompletní koupelna.  
Ve vedlejším domě lze využít kosmetiku a masáže Paní domácí poskytuje služby kosmetiky a masáží ve vedlejším domku a pracuje s řadou originálních metod ,jako například baňkování, BIONIC, lávové kameny a mnohé další.
Neděle, Září 15, 2019

frontpage “Pokud se jedná o samotnou nemovitost, byla ohodnocena sumou 193 zlaté a 30 krejcarů. (Pro srovnání cena 1 krávy se tehdy pohybovala kolem 60 zlatých.) Hodnota pozemků příslušejících k číslu popisnému pak byla vyčíslena na 1496 zlatých a 26 krejcarů.”

Povinnost ročních kontribucí a úroků byla pro hospodáře stanovena na1 9 zlatých a 38 krejcarů. Ke gruntu se vázala rovněž v té době stáIe ještě existující robotní povinnost - hospodář byl povinen robotovat na panských polích 104 dny v roce s potahem a také robotovat v ručních pracích 19 dnů v roce.

Rod Štičků vlastnil čp. 1 až do roku 1868. V tomto roce grunt zakoupil rod Matysů, přesneji Josef a Marie Matysovi. Za grunt zaplatili celkem 679 zlatých. Případný rozdíl v ohodnocení nemovitosti a statku v porovnáním se "šacováním" z roku 1826 lze vysvětlit měnovými reformami, které se odehrály v Rakousku po bouřiivém roce 1848.

Prislusnici rodu Matysů hospodařili v čp. 1 po dlouhá desetiletí. Až ve třicátých letech 20. stoleti přebírá hospodářství pan Antonín Malý (narozen v Radějovicích), za kterého se provdala Marie, rozena Matysová. Poslední z rodu Matysů na gruntě umírá jako vyměnkář ve váIečném roce 1943. Jeho manželka Marie Matysová zemřela již v roce 1920.